آموزش بکهند دو دستی تنیس | آکادمی تنیس شاهین
arrow

آموزش بکهند دو دستی تنیس


بکهند تنیس را می توان به دو صورت یک دست و دو دست انجام داد. امروزه بازیکنانی که با بکهند یک دست بازی می کنند به مراتب کمتر از گذشته می باشد زیرا از آنجایی که بکهند یک دست فشار بیشتری به عضلات پشت وارد می کند و با گرفتن انرژی زیاد نیروی کمتری هم به توپ انتقال می دهد، به ندرت پیدا می شود که بازیکن نوجوانی را ببینید که بکهند یک دست بزند حتی خیلی از کسانی که از طرفداران راجر فدرر هستند و او را الگوی خود قرار داده اند.

نحوه گرفتم راکت در بکهند دو دستی

برای زدن ضربه بکهند دو دست باید همانند تصویر زیر گریپ راکت تنیس را در دست بگیرید. با اصلی خود گریپ شماره ۲ یا ۱ را بگیرید و با دست مخالف گریپ شماره ۴ را در دست نگهدارید.
آموزش بکهند دو دستی تنیس

۱- حرکت رو به عقب راکت (BackSwing)

آموزش بکهند دو دستی تنیس
قبل از شروع هر ضربه ای در تنیس باید در حالت آماده باش باشید که بتوانید به موقع جایگیری کنیم و ضربه خود را بزنیم. برای انجام ضربه بکهند باید سه مرحله را انجام دهید که شبیه به ترسیم حرف C می باشد.
راکت را از موقیت آماده باش با یک تاب رو به عقت که سر راکت تا حدی که از سر شما حداکثر به اندازه یه توپ بالاتر رفته است در موقعیتی قرار بگیرد که انتهای دسته راکت که تصویر برند راکت هم آنجا می باشد به سمت طرف مقابل قرار داشته باشد و بدن چرخشی انجام دهد که شانه دست موافق به سمت جلو قرار داشته باشد. در این وضعیت وزن بدن باید بر روی پای مخالف قرار بگیرد.

۲- حرکت رو به جلو راکت (ForwardSwing)

آموزش بکهند دو دستی تنیس
نکته مهمی که در این مرحله وجود دارد این است که کاملا باید حرکت و ضربه با دست مخالف انجام شود. سر راکت را به سمت پایین می آورید و صفحه راکت را به سمت پشت توپ حرکت می دهید تا راکت در وضعیت عمود به زمین با آن برخورد کند و وزن بدن بر روی پای موافق که در جلو بدن می باشد قرار بگیرد.

۳- ادامه ی ضربه (Follow Through)

آموزش بکهند دو دستی تنیس
این مرحله بر روی کنترل ضربه و مسیر توپ تاثیر می گذارد و بسیار مهم است که بعد از اینکه راکت بصورت کامل به سمت جلو ادامه دادید در انتها آن را به پشت شانه خود ببرید به شکلی که لبه راکت بر روی شانه شما قرار بگیرد. پای مخالف در این لحظه بلند شده است و بر روی پنجه قرار دارد.

نقاط قوت و ضعف بکهند دو دست

نقاط قوت:

قدرت و کنترل بهتر

نقاط ضعف:

پوشش کمتر زمین و انتخاب های محدودتر

نظر خود را بنویسید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
  • ارتباط با مدیریت: 09120331036
  • پست الکترونیکی: info@stacademy.ir

Powered by Shahin Akbari