انواع زمین تنیس | آکادمی تنیس شاهین
arrow

انواع زمین تنیس


تنیس بر روی سطوح مختلف بازی می شود و هر سطح ویژگی های خاص خود را دارد که سبک بازی را تحت تاثیر قرار می دهد. ۴ نوع اصلی زمین تنیس شاملClay Court ، Hard Court ،Grass Court و Carpet Court می باشد که ویژگی هر کدام را مورد بررسی قرار می دهیم.

Clay Court(خاک رس)

زمین تنیس خاکی

یک زمین تنیس خاک رس به دو صورت قرمز رنگ و سبز رنگ وجود دارد که رنگ سبز آن بیشتر در کشور هایی مانند آمریکا وجود دارد. جنس زمین همانطور که از اسمش مشخص است شامل خاک رس و لایه نازکی بر روی آن که تشکیل شده از پودر آجر می باشد.
مهمترین مسابقاتی که در زمین تنیس خاکی برگزار می شود Roland Garros، Monte Carlo Rolex Masters، Barcelona Open و Rome Masters می باشد.

Hard Court

زمین تنیس هارد کورت

این نوع زمین از پلاستیک و سیمان ساخته می شود. زمین تنیس هارد کورت (Hard Court) از طرف فدراسیون جهانی تنیس به عنوان مناسب ترین زمین برای بازیکنان در تمامی سطوح معرفی شده است. می توان از مسابقات آزاد آمریکا(US Open)، آزاد استرالیا(Australian Open) و Indian Wells Masters به عنوان برخی مسابقات بزرگ که بر روی زمین هارد کورت(Hard Court) برگزار می شود نام برد.

زمین چمن(Grass Court)

زمین تنیس چمن

زمین چمن تنیس از اولین نوع زمین های تنیس می باشد و ما را یاد مسابقات ویمبلدون(Wimbledon) انگلستان که اوایل تابستان برگزار می گردد می اندازد. از مسابقات آن می توان از Stuttgart Open، Halle Open و گرند اسلم Wimbledon نام برد.

Carpet Court

زمین تنیس کارپت

بیشتر از اینگونه زمین ها در سالن های سرپوشیده استفاده می شود زیرا نیازی به هوای آزاد ندارند. تقریبا مشابه زمین هارد کورت(Hard Court) می باشد ولی از لحاظ مواد تشکیل دهنده با هم تفاوت دارند. از جمله مسابقاتی که بر روی اینگونه از زمین ها برگزار می شود میتوان از Antwerp Open، Kremlin Cup و Masters Series Paris نام برد.

مقایسه زمین های تنیس

سرعت توپ بانس توپ احتمال منحرف شدن توپ مناسب نوع بازی
Clay Court کم زیاد متوسط Base Line
Hard Court متوسط زیاد کم Baseline – Serve and volley
Grass Court زیاد کم زیاد Serve and volley
Carpet Court متوسط زیاد کم Baseline – Serve and volleyنظر خود را بنویسید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
  • ارتباط با مدیریت: 09120331036
  • پست الکترونیکی: info@stacademy.ir

Powered by Shahin Akbari