آموزش فورهند تنیس – بخش دوم | آکادمی تنیس شاهین
arrow

آموزش فورهند تنیس – بخش دوم


در این قسمت در ادامه آموزش فورهند تنیس میخواهیم به آموزش نحوه آماده باش قبل ضربه فورهند و آماده سازی بدن و راکت قبل ضربه بپردازیم.

آموزش نحوه آماده باش قبل ضربه فورهند

آماده بودن قبل ضربه از مهمترین عوامل زدن یک فورهند خوب،از آنجایی که در تنیس حرکت های انفجاری زیادی وجود دارد و باید به موقع به توپ برسیم برای زدن یه ضربه کامل و خوب، نیاز است که همیشه قبل ضربه کاملا آماده باشیم.

همانند دونده دو سرعت که آماده است که داور اعلام کند تا بدود بازیکن تنیس نیز باید آماده باشد تا حریف ضربه را زد سریع حرکت خود را آغاز کند. اینجا لحظه ای که حریف مقابل ضربه را میزد نقش اعلام داور در دو سرعت را دارد.

در فیلم زیر نحوه آماده بودن قبل ضربه کاملا مشخص است.

از نکات مهمی که می توان به آن اشاره کرد رقص پایی است که بازیکن باید داشته باشد تا به هوشیاری بیشتر او کمک کند و پرش کوچکی که قبل از حرکت به سمت توپ باید بزند تا وزن بدن خود را سبک کند و سبک تر و راحت تر به توپ برسد.

به یاد داشته باشید که اگر شما این رقص پا و جنبش قبل از ضربه را نداشته باشید شما در واقع تنیس بازی نمی کنید.

آماده سازی بدن و راکت قبل از ضربه

اولین کاری که باید بعد از دیدن توپ انجام دهیم چرخش بدن به سمت فورهند می باشد.

بیشترین اشتباهی که رایج است چرخاندن بازو به عقب است در صورتی که شما باید بچرخشید به سمت فورهند و بیشتر از دست راکت خود را آماده کنید.

آموزش فورهند تنیس

باید این حس را داشته باشید که دارید با دست چپ راکت بلند می کنید و به عقب فشار می دهید

وقتی شما در حال چرخیدن به سمت ضربه فورهند هستید دست راستتان کاری انجام نمی دهد و این دست چپ هست که راکت را هدایت می کند.

یکی دیگر از اشتباهای رایجی که انجام می شود، زیاد بالا یا عقب بردن راکت است که باعث می شود زمان را از دست بدهید و دیرتر به توپ ضربه بزنید.

وقتی که شما ضربه فورهند را می خواهید با گریپ Semi Western بزنید، صفحه راکت شما همانند تصویر زیر باید به سمت بیرون بدن باشد و سر شما رو به جلو در حال نگاه کردن به توپ.

آموزش ضربه فورهند

آماده سازی بدن از زاویه کنار

مچ دست کمی پایین تر از شانه شما است و بازو کم شده است
نظر خود را بنویسید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
  • ارتباط با مدیریت: 09120331036
  • پست الکترونیکی: info@stacademy.ir

Powered by Shahin Akbari