آموزش فورهند تنیس – بخش سوم | آکادمی تنیس شاهین
arrow

آموزش فورهند تنیس – بخش سوم


پس از مرحله آماده باش قبل از ضربه فورهند حال میخواهیم به آموزش نحوه پایین آوردن راکت بپردازیم.

آموزش نحوه پایین آوردن راکت

زمانی که راکت را از کنار سر به سمت عقب با چرخش بدن هدایت می کنیم حال باید راکت را به سمت پایین بیاوریم.

برای اینکار برخی بازیکنان وقتی راکت را رو به عقب می برند سر راکت پایین است مانند راجر فدرر(Roger Federer)، که این حالت برای بازیکنانی که میخواهند تفریحی بازی کنند توصیه نمی شود زیرا کنترل توپ سخت تر می شود. برخی دیگر از بازیکنان هستند که انتهای راکت را پایین می آورند و سر راکت بالاتر است مانند جوکوویچ(djokovic)، که این حالت خیلی راحت تر و بهتر است برای کنترل توپ.

آموزش فورهند تنیس

راجر فدرر و بسیاری از بازیکنان حرفه ای سر راکت خود را رو به پایین نگه میدارند

اینکه میگوییم حالت دوم که سر راکت بالاتر است به بازیکنانی که میخواهند تفریحی بازی کنند توصیه میشود دلیل بر این نیست که این تکنیک مبتدی است زیرا خیلی از بازیکنان حرفه ای با این تکنیک فورهند می زنند.

آموزش فورهند تنیس

سایمونا هالپ سر راکت خود را بالا نگه می دارد یا ته راکت به سمت پایین در صورتی که راجر فدرر سر راکت خود را رو به پایین نگه می دارد

زمانی که سر راکت را بالا نگه می دارید و مچ دست را عقب نگه داشته اید برای اینکه لذت واقعی این تکنیک را احساس کنید نباید مکث کنید و باید حرکت را بدون توقف انجام دهید.

نکته: با تکرار زیاد تکنیک فورهند شما می تواند به راحتی بهبود یابد.

بهتر است از تکنیک های ساده ولی کاربردی استفاده کنید تا هم قادر به انجام درست آن باشید و هم بتوانید لذت کافی را از بازی خود ببرید.

دلپوترو، جوکوویچ و خیلی بازیکنان حرفه ای دیگر بخصوص در خانم ها هستند که دارند در سطح بالایی از تنیس فعالیت می کنند و از این تکنیک ساده استفاده می کنند، بنابراین پس می تواند برای شما نیز مفید باشد.

نکته: از اشتباهات رایجی که در ضربه فورهند انجام می شود این است که افراد بدن خود را بیش از اندازه لازم رو به عقب می چرخانند، که این کار باعث می شود که دیرتر به توپ ضربه بزنند و انرژی بیهوده نیز مصرف شود

آموزش فورهند تنیس

چرخش نادرست بدن در هنگام ضربه فورهند

آموزش فورهند تنیس

به موقعیت دست و راکت جوکوویچ توجه کنید
نظر خود را بنویسید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
  • ارتباط با مدیریت: 09120331036
  • پست الکترونیکی: info@stacademy.ir

Powered by Shahin Akbari