مراحل مختلف زدن ضربات تنیس | آکادمی تنیس شاهین
arrow

مراحل مختلف زدن ضربات تنیس(بخش اول)


ضربات فورهند و بکهند تنیس

تکنیک های اصلی در آماده شدن برای زدن ضربه شامل گام در جا، چرخش کامل بدن، حرکت ب سمت توپ، آماده کردن راکت تنیس برای زدن ضربه و حرکت راکت برای زدن ضربه است. اگر شما در هر کدام از این موارد پیشرفت کنید سطح بازی شما به طور قابل ملاحظه ای پیشرفت خواهد کرد.

گام در جا

گام در جا یکی از مهمترین تکنیک هایی است ک یک بازیکن برای قرار گرفتن در موقعیت درست برای حرکت به سمت توپ در همه جهات و با حداکثر سرعت انجام می دهد و یکی از اصلی ترین تکنیک های حرکتی در زمین تنیس است.

چرخش بدن و مرحله ابتدایی عقب بردن راکت

چرخش بدن بطور کلی اولین حرکتی است ک بازیکنان بعد از گام در جا انجام می دهند. پایی ک در جهت توپ قرار دارد به سمت توپ گام اول را بر میدارد و شانه ها و نشیمن گاه شروع به چرخیدن می کنند. بر خلاف آن چیزی ک اغلب به بازیکنان یاد داده می شود شما نباید راکت را در این مرحله به عقب ببرید اما چرخش شانه ها به همراه عقب رفتن ارنج دستی که راکت را گرفته است آغاز کننده عقب بردن راکت است.

حرکت به سمت توپ یا دنبال کردن توپ

بعد از گام درجا و چرخش بدن، حرکت شما به سمت توپ و آماده شدن برای زدن ضربه و بعد از آن جایگیری پس از ضربه برای قرار گرفتن در جای صحیح می باشد. نکته کلیدی در اینجا داشتن حالت خوب بدن است که در آن شانه ها و کمر صاف بوده و بالاتنه اندکی به سمت جلو می باشد و سر و بالاتنه در حین حرکت رفت و برگشت، کمترین جابجایی و حرکت را خواهد داشت.

آماده کردن راکت تنیس

در حین آماده کردن راکت به این مراحل توجه کنید: عقب بردن راکت – حالت ایستادن – منطقه ضربه.
عقب بردن راکت: به عقب بردن راکت در بازیکنان مختلف کاملا متفاوت است. شما می توانید راکت را مستقیما به عقب ببرید، با یک قوس بلند و یا یک قوس کوچک این کار را انجام دهید و یا با حرکت رو به عقب آرنج و یا بدون آن و با حرکت دیگر شروع کنید. اینها در کل شیوه های مختلف ضربه زدن است و اصول اصلی زدن ضربه نیست. نکته اصلی اجتناب از زیاده روی ها و تمرکز بر روی چرخاندن بالاتنه به صورت صحیح است.
ادامه در مطلب بعدی…
نظر خود را بنویسید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
  • ارتباط با مدیریت: 09120331036
  • پست الکترونیکی: info@stacademy.ir

Powered by Shahin Akbari