نواک جکوویچ قهرمان ویمبلدون 2019 | آکادمی تنیس شاهین
arrow

نواک جکوویچ توانست برای پنجمین بار فاتح ویمبلدون شود


نواک جکوویچ قهرمان ویمبلدون
نوله صربستانی در یک مسابقه فوق العاده دیدنی و نفس گیر در مقابل راجر فدرر توانست پس از ۴ ساعت ۵۷ دقیقه در ۵ ست (۱۲-۱۳ ۶-۴ ۶-۷ ۶-۱ ۶-۷)قهرمان این دوره از مسابقات شود و از عنوان قهرمانی خود دفاع کند.
این مسابقه با شکست رکورد بازی راجر فدرر و رافائل نادال در مسابقات سال ۲۰۰۸ طولانی ترین فینال تاریخ ویمبلدون عنوان گرفت.
جوکوویچ با این پیروزی در مقابل راجر فددر در فینال ویمبلدون هت تریک کرد. وی توانسته بود در فینال سال های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ فدرر را در فینال این مسابقات شکست دهد.
نواک جوکوویچ با این قهرمانی ۱۶مین عنوان خود در گرنداسلم را بدست آورد و به رقیب های خود راجر فدرر با ۲۰ و رافائل نادال با ۱۸ عنوان قهرمانی نزدیکتر شد.
نواک جکوویچ قهرمان ویمبلدون
او پس از این قهرمانی گفت: حمایت تماشاگران می‌تواند به بازیکن انرژی زیادی بدهد، اما وقتی از آن برخوردار نیستی، باید آن انرژی را در درون خودت پیدا کنی. بعضی‌ اوقات سعی می‌کردم آن‌ها را نادیده بگیرم و یا وقتی نام راجر را فریاد می‌زنند من در ذهنم نام خودم را می‌شنیدم. از قبل می‌دانستم که جو بازی این‌گونه خواهد بود. مسابقه‌ام با نادال در فینال استرالیا ۲۰۱۲ از نظر آمادگی جسمانی چالش‌برانگیزتر بود اما مسابقۀ امروز از نظر ذهنی بسیار دشوار بود.
راجر فدرر پس از این شکست گفت: دلایل و انگیزه‌های مختلفی وجود دارد، اما حفظ رکورد مسابقات گرند اسلم‌ یکی از آن‌ها نیست. یک روز این رکورد توسط من شکسته شد و اگر هم فردا کسی آن را بشکند، مشکلی نیست. من برای بازی کردن در جلوی هواداران است که ادامه می‌دهم نه برای شکستن رکوردها.
جوکوویچ با دفاع از عنوان قهرمانی خود ۲۰۰۰ امتیاز این مسابقات به همراه ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار پوند جایزه نقدی این مسابقات را از آن خود کرد و در رنکینگ جهانی ATP 12415 امتیاز در مجموع دارد.
نظر خود را بنویسید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
  • ارتباط با مدیریت: 09120331036
  • پست الکترونیکی: info@stacademy.ir

Powered by Shahin Akbari