انواع زه مصنوعی تنیس | آکادمی تنیس شاهین
arrow

انواع زه مصنوعی تنیس


انواع زه مصنوعی تنیس

یک هسته بایک یا دولایه رویی (Solid core و Outer Wraps)

از پرمصرف ترین زه های حال حاظر که از یک هسته مرکزی با یک یا چند لایه خارجی پیچیده تشکیل می شود که عموما نایلونی بوده و مشخصه آنها ترد بودن (crisp) آنهاست. هرچه تعداد لایه ها بیشتر احساس بالشتکی زه بیشتر می شود.

تک رشته ای (Monofilament)

ساده ترین نوع زه که فقط از یک نوع رشته تشکیل شده و معمولا از جنس پلی استر یا Kevlar هستند که باعث می شود یکی از بادوامترین نوع زه ها به حساب بیاید و بخاطر خواص سخت این مواد جزو زه های کنترلی محسوب می شوند.

چند رشته ای (Multifilament)

زه چند رشته ای بعد از زه طبیعی بهترین نوع است که در آن صدها و یا هزاران میکرو رشته به هم تنیده شده تا علاوه بر داوام پذیری، نرم بوده و احساس خوبی (بالش مانند) را در حین بازی برای بازیکن ایجاد می کند. برای بازیکنانی که آسیب دیدگی دست و آرنج داشته باشند بهترین گزینه است.

زه هیبرید (Hybrid)

بصورت نرمال ترجیح هر بازیکن بازی با زهی است که علاوه بر نرم و منعطف بودن، محکم و دوام پذیر باشد که علاوه بر حس خوب هنگام بازی قدرت و کنترل خوبی هم داشته باشد که معمولا تامین این دو با زهی فقط از یک جنس مشکل است و به همین دلیل زه هیبریدی برای این هدف طراحی شده که از ترکیب دو نوع مختلف زه در رشته های عمودی و افقی استفاده شده است. همانطور که از شکلها مشخص است برای رشته های عمودی از زه هایی محکمتری مثل زه طبیعی و برای رشته های افقی از انواع نرمتری چون پلی استرها استفاده میشودکه هم باعث بالانسی در قیمت شده و هم اینکه از بهترین خواص انواع زه ها استفاده میشود.

منبع: instagram/tennisun2018
نظر خود را بنویسید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
  • ارتباط با مدیریت: 09120331036
  • پست الکترونیکی: info@stacademy.ir

Powered by Shahin Akbari