انتخاب اورگریپ مناسب | آکادمی تنیس شاهین
arrow

انواع اورگریپ


انواع اورگریپ
عوامل مختلفی در انتخاب “اورگریپ” وجود دارد که مهمترین آنها میزان جذب رطوبت، ضخامت، دوام پذیری و چسبندگی است.
برای کسانیکه دستشان هنگام بازی عرق میکند و یا در هوا و فضای با رطوبت بالا بازی می کنند، اورگریپ هایی با خاصیت جذب رطوبت بالا میتواند از لیز خوردن راکت در دست و چرخیدن دسته راکت هنگام ضربه جلوگیری کند.
برای زمانی که قراره زیاد رالی کنید و تمرین های سنگین دارید، احتمالا بستن یک اورگریپ ضخیم و بالشتکی میتواند حس بهتری بدهد و دست را دیرتر خسته کند و در ضمن تا حد زیادی از کبره بستن (تاول زدن) برآمدگی های کف دست جلوگیری کند.

برای کسانی که تنیس البو دارند نیز استفاده از اورگریپهای بالشتکی توصیه می شود چون باعث جذب ارتعاشات اذیت کننده بیشتری شده و مانع از رسیدن شدت ضربه به آرنج می شوند.

بعضی از بازیکنان نیز دوست دارند سختی راکت را حس کنند و حتی باند گریپ اصلی رو چرمی انتخاب می کنند تا بیشتر حس لرزش ضربه ها به دستشون انتقال پیدا کند. این افراد باید از اورگریپ های با ضخامت کم و یا خیلی نازک استفاده کنند.

کسانی هم که از ضربه های اسلایس و دراپ شات خیلی استفاده می کنند با اورگریپ نازک تر کنترل بیشتری روی راکت و توپ خواهند داشت و دقیق تر میتوانند گریپ رو تنظیم کنند.

بستن اورگریپ باعث می شود که بدون نیاز به سفت گرفتن دسته راکت, آن اندازه از چسبندگی رو که نیاز دارید ایجاد کند تا بتوانید ضربه بهتر و آزادانه تری بزنید و چسبندگی اورگریپ برای این منظور خیلی مهم است.
نظر خود را بنویسید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
  • ارتباط با مدیریت: 09120331036
  • پست الکترونیکی: info@stacademy.ir

Powered by Shahin Akbari